"Emocingas" ir "Racionalus" finansų valdymas

Geidulingos išlaidos baigiasi finansiniu bankrotu. Tuo tarpu suplanuotos išlaidos, kurias perkant vadovaujamasi protu, o ne emocijomis - į bankrotą neveda. Jos veda į klestėjimą ir finansinę laisvę.

Emocinis finansų valdymas

Kiek yra daug istorijų apie žmones, kuria uždirba daug pinigų, tačiau neturėdami finansinio išsilavinimo (galime vadinti "Finansiniu intelektu"), vistiek sugeba išleisti daugiau nei uždirba ir bankrutuoti.

Tai galima matyti daug uždirbančių sportininkų gyvenimuose, pvz. NBA krepšininkai... Jau kurį laiką sportininkams samdomi finansiniai patarėjai, nes treneriai mato, kad negalėjimas suvaldyti finansų kenkia ir sportui.

Racionalus (logiškas) finansų valdymas

Racionaliai finansai valdomi planuojant pirkinius iš anksto. Mąstant kiek man jo reikia. Tyrinėjant ar nesikeičia mano nuomonė kas savaitę galvojant apie kažkokį svarbų pirkinį, pvz. automobilį, motociklą, motorinę valtį ir t.t. Jei po pirmos idėjos nusipirkti motorinę valtį po mėnesio jos nebenoriu - tai reiškia, tai buvo emocinis poreikis. Jis nebuvo gilus. Jis buvo paviršutiniškas. Jam patenkinti užtenka ir išsinuomoti valtį.

Emocingas žmogus tokioje situacijoje būtų ją nusipirkęs, paplaukiojęs kelis kartus, tuomet padėjęs, metus nenaudojęs ir bent jau gerai, kad po metų susivokęs, kad ją reikia parduoti. Būtent tokie žmonės deda į skelbimus aprašymus "beveik nenaudota". Tai reiškia, kad pirkinys yra emocinis. Net jei tai buvo kažkieno dovana, tas kažkas neatliko namų darbų išsiaiškinti aš žmogui to reikia, taigi, neracionalus (arba nelogiškas) pirkinys.

Kai kas iš to išlošia. Aš ir pats mėgstu ieškoti skelbimuose tokių daiktų ir kartais vis dar pats papuolu - pamatau, kad man to daikto nereikia ir parduodu praradęs nemažai pinigų.

Uždirbti daugiau, nei išleisti.

Pagrindinis skirtumas tarp emocingo ir racionalaus finansų valdymo yra - ar pinigų daugėja? Ar jų visada tiesiog nėra?

Jei pajamas ir išlaidas pradedame planuoti ir šio plano laikytis - vyksta stebuklas. Pradedame įvaldyti savo emocinę, lengvabūdišką, vaikišką prigimtį.

Susikurti savo finansų sistemą - tai susikurti ilgalaikį stabilumą gyvenime.

Norint susikurti ilgalaikį stabilumą nėra kitos išeities kaip susikurti savo finansų valdymo sistemą, planą. Ir jo laikytis.

Koks jis tiksliai galėtų būti - galėsime panagrinėti ir šiame tinklaraštyje, bet esmė ne tai. Svarbu yra jį turėti ir jo laikytis. Nesvarbu koks jis, nes jei jo laikomės ir jis neveikia - visada galime jį tobulinti.

Ne plano gerume yra sėkmės paslaptis, o mūsų gebėjime jo laikytis.

Gebėjimas laikytis plano yra visa finansinės sėkmės paslaptis. Jei kalbame apie ilgalaikę perspektyvą, o ne trumpus laimėjimus ir skaudžius pralaimėjimus.

Gebėjimas laikytis plano tai yra perėjimas nuo emocingo finansų valdymo prie racionalaus. Čia ir slypi visa paslaptis. Ne tik finansuose, bet ir bet kurioje kitoje gyvenimo srityje. Analizuoti, tikslinti, daryti išvadas ir tobulinti savo veiksmus. Tai reiškia - nepasiduoti, nekartoti klaidų, metodiškai vis žengti į priekį su vis didesne energija ir pasitikėjimu.

Patiko? Pasidalink su draugais!


Sekite naujienas

Facebook puslapyje →
Youtube kanale →