Geras procesas + mazgų mąstyme nebūvimas = sėkmė

Procesas

Procesas panašiai kaip tavo dienos rėžimas, darbotvarkė, tik šis žodis turi savyje dar ir veiksmo reikšmę. Tavo dienos procesas yra tai, kaip dienoje sugebi vykdyti veiklą kokia ji bebūtų. Kada atsikeli, kada eini miegoti, ką ir kada valgai, kaip jautiesi kiekviename savo dienos etape, kaip efektyviai dirbti kiekviename etape. Tai yra tavo dienos procesas. Procesas reiškia, kaip tu įpratęs leisti dieną ar tai būtų darbo diena, ar poilsio.

Procesas gali būti efektyvus arba visiškai neefektyvus ir net destruktyvus, jei rezultate nieko gero nenuveikiama ir net sugadinama emocinė būsena.

Kad dienos procesas būtų geras yra būtini du elementai:

 1. Sukurta reali vertė.
  Sukurta vertė gali būti: indų išplovimas, kokybiškas poilsis, bet koks nuveiktas darbas ir t.t. Svarbu, kad Jūs pats praleistą dieną vertintumėte pozityviai, džiaugtumėtės rezultatu. Tai reiškia, kad procesas buvo teigiamas.
  Neigiamas procesas yra tuomet, kai esame nepatenkinti savo diena: planavome kažką atlikti, bet nepavyko; kažkas sutrukdė ir pradėjome dirbti tai, ko nenorime; nepavyko pailsėti; buvo susigundyta žalingu įpročiu, kuris įvedė į neigiamą būseną ar prastina sveikatą ir t.t.
 2. Nesugadintas vidinis jausmas - emocinė būsena.
  Kiekvieną diena gausu situacijų kur galime pasielgti grubiai, nepagarbiai, agresyviai. Kitaip sakant pasigadinti savo karmą, prikurti neigiamų pasekmių. Apie neigiamas pasekmes visada praneša prastas vidinis jausmas. Jei padarome kažką netinkamo, viduje jaučiamės blogai, tai reiškia, kad sugadiname savo emocinę būseną. Kuo aktyviau leidžiame dieną, tuo daugiau situacijų gali įvykti ne taip kaip norėtume, tai reiškia, kad tuo didesnis sąmoningumas yra reikalingas, jei norime gyventi ne autopilotu, o nuolat gerinti savo gyvenimą.
  Siekis šiuo atveju - kad kiekvieną dieną vis tobulintame savo veiksmus, kad padarytume kuo mažiau žalos aplinkai ir sukurtume kuo daugiau gėrio. Ši formulė visada atsispindi kaip gera vidinė būsena dienos pabaigoje.

Jei procesas dienoje yra sėkmingas, mes esame apdovanojami geru jausmu dienos pabaigoje. Jei klaidų padarėme daugiau nei sukūrėme gero - jausmas blogas. Jausmas taip pat gali būti blogas, jei pasireiškė iš seniau mūsų pačių sukurtos neigiamos situacijos. Pavyzdžiui sutikome žmogų, su kuriuo esame susipykę ir nesugebėjome pataisyti savo ryšio, o susipykome dar labiau.

Gera emocinė būsena, iš kurios kyla entuziazmas

Entuziazmas tai visuma įvairių mūsų minčių, nuveiktų darbų, teisingai pasirinkto kelio ir t.t. Nuolat išlaikyti aukštą entuziazmą kiekvieną dieną ir pačio didžiausio įmanomo meistriškumo lygis. Kodėl? Nes nuolat vyksta situacijos, kurios verčia vėl ir vėl perdėlioti savo mintis, pakeisti savo kryptį, daryti naujus sprendimus, spręsti karštas situacijas ir t.t. Retas žmogus moka visoje šitoje košėje atlikti idealiai tikslius ir teisingus veiksmus.

Mazgas. Mazgas nulemia entuziazmo nebūvimą.

Jei galvoje(pasąmonėje) yra prieštaravimų, nesutarimų, neaiškumų susidaro tarsi Mazgas mąstyme. Tuomet natūraliai dingsta entuziazmas judėti į priekį, nes yra neišspręstų klausimų - energija negali laisvai judėti. Ji blaškosi ir tuo pačiu blaško Jus. Mažai žmonių sugeba pastebėti šią būseną, kai atsiranda Mazgas. Būtent šiuo metu daug kas griebiasi žalingų įpročių, stengiasi pabėgti nuo problemų ir t.t.

Tačiau Mazgas reiškia, kad yra nauja aplinkybė, dažnai problemos pavidalu, kurią reikia išmokti išspręsti, kad judėti toliau. Bėgimas nuo jos situaciją tik blogina. Motyvacinės knygos irgi nebūtinai padės, jei jos nepadės išspręsti konkretaus mazgo. Kai susiduriame su mąstymo mazgu, vėl entuziazmą gali sugražinti tik šio mazgo išryšimas, kad energija vėl tekėtų laisvai.

Jei procesas geras ir mazgai išspręsti - laukia sėkmė.

Kiekvienos sėkmingos dienos pagrindinės dvi dalys yra geras procesas ir išspręsti mąstymo mazgai. Geras procesas reiškia, kad žmogus jau spėjo pažinti kaip geriausia jam veikti dienoje - kada keltis, ką valgyti, kiek laiko dirbti, kiek ilsėtis ir t.t. Taip pat jis moka sukurti pakankamai gėrio, kuris irgi grįžta kaip geras jausmas ar mazgo išryšimas.

Mazgo išryšimas reiškia, kad žmogus išsprendęs visas problemas trukdančias judėti į priekį ir pas jį natūraliai atsirado jėgos, entuziazmo, motyvacijos veiklai. Jei entuziazmo nėra, tai VISADA reiškia tik vieną dalyką - yra mąstyme mazgas.

Kaip išrišti mąstymo mazgą

Mąstymo mazgas tai iškilę prieštaravimai prote. Kažkas tai ką darome ar reikia daryti nebesutampa su mūsų vertybėmis. Mūsų pasąmonė pradeda abejoti ar pavyks viską sujungti ir tuomet įvyksta blaškymasis.

Kad išrišti tai, kas vyksta prote, yra daug įvairių būdų:

 1. Jei tai situacija darbe, atsisėsti ir susirašyti 50 variantų kaip ją galima išspręsti. Būtina išrašyti daugiau kaip 30, nes tik nuo šio skaičiaus prasideda kūrybingi sprendimai - pasiekiame pasąmoninį lygmenį galvodami sprendimus, gylį.
 2. Jei neaišku, kad ne taip - užrašyti ant lapuko klausimą "kodėl aš blogai jaučiuosi" arba "kodėl neturiu motyvacijos dirbti". Vėliau visą dieną užsirašykite visus atėjusius atsakymus ir vakare išsirinkite vieną pagal savo pajautimą, kuris yra tikras. Neabejokite - jis ir bus tikras. Čia nėra mistikos. Čia nereikia sudėtingai mąstyti ir narplioti. Atsakymai yra paprasti ir tik mūsų vidinis skepticizmas, negatyvumas, proto neskaidrumas, nepasitikėjimas savimi ir kitais verčia apie sprendimus galvoti ypatingai sudėtingai.
 3. Sėskite ir susirašykite 10 dalykų, kurie Jums svarbiausi gyvenime ir šalia parašykite 10 dalykų, kuriuos praleidžiate daugiausiai laiko šiai dienai. Jei leidžiate laiką ne ten kur norėtumėte, pagalvokite, kaip galite vis daugiau laiko skirti tam, kam norėtumėte. Ne tik pagalvokite, bet padarę sprendimą labai ryžtingai imkitės jo, kitaip tai bus bevertis darbas kuris dar labiau nuklampins į pasimetimą.

Patiko? Pasidalink su draugais!


Sekite naujienas

Facebook puslapyje →
Youtube kanale →