Bendraminčių būrio ir ryšio palaikymo svarba (Saṅgha)

Saṅgha (lietuviškai Sanga) yra sanskrito žodis reiškiantis bendraminčių būrį.

Žmogus yra socialinė būtybė - ji įvairiais saitais susieta su kitais žmonėmis. To išvengti negalime, nebent nuspręstume tapti atskalūnais, o tai jau kita istorija.

Mus neišvengiamai supa žmonės.

Kokios jų vertybės, veikla, gyvenimas, įpročiai, siekiai? Natūralus gamtos pusiausvyros dėsnis mus visada verčia prisitaikyti prie aplinkos. Taigi, jei norime veržtis į priekį, mums reikia palaikančių žmonių, kurie taip pat veržiasi į priekį.

Visame pasaulyje įvairios idėjos žmones jungia į grupeles.

Atsiradus bendraminčiams prasideda bendradarbiavimas, mainai, vienas kito palaikymas ir svarbiausia - semiamasi įkvėpimo, stiprybės, pasitikėjimo. Bendrystės jausmas suteikia užtikrintumo, drąsos.

Pagalvokite apie kariuomenę, policiją.

Policininkas net ir nedarbo metu jaučiasi policijos dalimi, o tai didžiulė ir stipri organizacija kuri labai nuožmiai gins savo narį. Policininkas net ir nebūdamas fiziškai stiprus, turtingas, protingas - gali jaustis drąsiai ir savimi pasitikintis įvairiose pavojingose aplinkose. Tokį jausmą jam suteikia užnugaris("stogas"). Jis žino, kad už jį nuožmiai kausis ir jo pusėje daugybė priešo įveikimo priemonių, tiek fizinių, tiek teisinių.

Kuo artimesni grupės ryšiai, tuo stipresnis poveikis.

Prieš tai minėtame pavyzdyje apie policiją yra svarbus vienas dalykas - žmogus turi turėti kuo stipresnius ryšius su kitais policijos nariais. Jei jis jausis atskalūnas policijoje, jis nejaus tos vidinės jėgos, nepriklausomai nuo to, kokia stipri ta organizacija bebūtų.

Iš to išeina, kad nebūtina didelė ir stipri organizacija, bet būtini stiprūs ryšiai, pasitikėjimas, artumas. Todėl grupėle neturi būti didelė. Svarbu kokybė, ne kiekybė. 

Šeima

Žmonės atėję į savarankišką gyvenimą iš stabilių šeimų turi visai kitas galimybes. Patyrinėkite savo draugus ir pažįstamus. Ypač tuos, kurie daug pasiekė. Daug pasiekė ne vienoje konkrečioje srityje, bet bendrai paėmus pusiausvyrą ir gyvenimo kokybę. Ypatingai svarbus dalykas čia - drąsa daryti drąsius žingsius. Siekti mokslo, siekti gero darbo, siekti padaryti atsakingus ir didelius darbus. Iš to ateina sėkmė, tai užtikrina gerą gyvenimą. Tai užtikrina minimalius gyvenimo poreikius dėl jų nesukant galvos.

Kiti, kurie neturėjo tvirtos ir palaikančios šeimos, dažnai visą savo laiką skiria mažai apmokamam darbui, niekaip negali išsivaduoti iš įvairių problemų, nes viduje slypi didžiulė baimė ir nepasitikėjimas savimi, jei be šeimos, nėra kitos grupelės, iš kurios būtų galima gauti palaikymą.

Jogos, meditacijos bendruomenės

Labai dažnai žmonės lanko jogą, meditacijas, kitas praktikas ne dėl pačios praktikos, bet dėl bendruomenės. Nori būti kažkuo dalimi. Ir tai suprantama, nes jie jaučia to naudą, nors ir sunkiai galėtų tiksliai apibūdinti ką iš to gauna, apart to, kas akivaizdu - bendrystės jausmas, įdomūs susitikimai, geras laikas kartu ir t.t.

Tokias grupes galima vadinti specifinėmis - iš kurių žmogus gauna tam tikrų dalykų pvz. stiprią meditacinę praktiką, kurią gali plačiai panaudoti norint susitvarkyti emocinę būseną, įgauti psichologinį stabilumą ir t.t.

Tačiau jei žmogus per daug įsitraukia, gali prasidėti konfliktai kitose grupėse, kur veikla ir vertybės yra visai kitokios. Dažnai tai ir vyksta - atsiranda pagunda viską mesti ir išeiti iš darbo. Tai nėra geras sprendimas iš to, ką matau daugumos tai padariusių žmonių gyvenimuose - jie nueina į komfortą. O komforte ir pati praktika pradeda nebesisekti - nebeteka energija, nebėra gyvybės. Energijai ateiti reikia iššūkio, drąsos, išbandymų, nuolatinio tobulėjimo. To nėra komforto zonoje, joje yra apdūjimas ir letargo miegas, kuris kartais apsimeta kaip palaimos būsena "samadhi".

Kelių grupių nauda

Todėl rekomenduojama turėti kelias grupes skirtingoms savybėms ugdyti. Pavyzdžiui meditacinė grupė ir vyrų ratas. Vyrų rate mokomasi disciplinos, valios, jėgos, ištvermės, drąsos ir t.t. Meditacijos grupėje - proto suvaldymo. Tai gyvenime galime pasiekti pusiausvyrą. Yra praktikų, kurios prižada pusiausvyrą gyvenime vien medituojant. Manau čia kalbama tik apie mąstymo pusiausvyrą, ramybę, kurioje ir kils idėja lankyti vyrų ratą, kad įgauti fizinio stiprumo.

Gali būti, kad grupė viena kitai nepritaria, todėl nereikėtų kalbėti vienai apie kitą, nes tai skirtingi energetiniai dariniai, kuriems įdomios tik jų vystomos temos. Tad plačiai visiems nariams kalbėti apie kitą ratą nėra gera idėja - kuriama priešprieša. Dar daugiau, tai gali būti įvertinta kaip tam tikra išdavystė, blaškymasis, neapsisprendimas, nesuvokimas ir t.t.

Reiktų nepamiršti, kad grupės intelektas kartais matuojamas pagal žemiausio intelekto individą joje. Tai reiškia, kad garsiausiai besireiškiančio individo nuomonė mūsų smegenyse fiksuojama kaip grupės nuomonė, nes ji buvo garsiausia - todėl atsiminimas irgi stipriausias. O tai toli gražu ne visos grupės nuomonė. Taigi, kalbant visiems, gali atsakymą duoti mažiausiai tikrą grupės kelią suprantantis narys - o tai būna dažnai, nes suveikia emocijos, pyktis.

Kokia nauda esant medituojančių grupelėje?

Jei nuolat palaikote ryšį su žmonių grupele, kurie medituoja - įkvėpimas medituoti ateis savaime. Kai pajaučiame kitų žmonių aistrą tam tikram dalykui - mes patys ja tarsi apsikrečiama. Yra gerai, kad ši aistra veda į geresnį gyvenimą ir blogai, kai ne. Būtent todėl sąmoningų bendraminčių būrys yra vienas vertingiausių dalykų gyvenime - jis įkvepia tobulėti, gyventi sąmoningai, praktikuoti ir nuolatos žengti į priekį.

Kuo artimiau žmonės grupelėje bendrauja, tuo geriau žino vienas kito gyvenimus, tad ir patarimus gali duoti labai tikslius. Kiti žmonės, net ir matantys Jūsų gyvenimą, tačiau turintis kitas vertybes - jų pastabos netikslios. Jų pastabos pagal jų vertybes, todėl veda kitur.

Jei grupelėje skatinamas atvirumas, tai nuolat vyksta intensyvus darbas su savimi visiems grupės nariams - vieni kitiems nuolat išreiškia pastabas. Bet geranoriškai, draugiškai. Psichika veikia taip, kad vengtume psichinio skausmo, todėl žmogus nenori galvoti apie savo trūkumą, ypač, jei jis labai skaudus ir didelis. Tačiau jo niekaip neišeis paslėpti nuo atvirumą skatinančios grupelės. Ji vienaip ar kitaip, atsargiai, po truputį, galės padėti susitvarkyti pačias didžiausias mūsų problemas.

Gyvenant vienam labai sudėtinga išlaikyti kitokias vertybes, įpročius ir siekius nei turi aplinkiniai - nes gamta nuolat visus stengiasi suvienodinti, kad būtų pusiausvyra. Todėl pasirinktas bendraminčių būrys leidžia išlaikyti norimas vertybes, norimą gyvenimo būdą, drąsą ir visas kitas grupelėje skatinamas savybes.

Patiko? Pasidalink su draugais!


Sekite naujienas

Facebook puslapyje →
Youtube kanale →