Kaip atlikti sudėtingą ir sunkų darbą? - viską apie jį išsiaiškinti

Jau daug kartų pastebėjau tendenciją kai nesinori sėsti prie sudėtingo ir sunkaus darbo. Tačiau aš tai darau bet kuriuo atveju. Stebiu, kas vyksta. Bandau vienokius ir kitokius veiksmus, kad kažkaip susidraugauti su reikalinga atlikti užduotimi.

Tokių sudėtingų užduočių pasitaiko dažnai, tad jau lengviau pastebėjau tendenciją, kad norėdamas įveikti sudėtingą darbą aš visų pirma pradedu apie jį rinkti informaciją. Gilintis kaip tai veikia. Kaip tai padarė kiti. Užsivedu užrašus kur žymiuosi savo pastabas ir braižau schemas, kaip tai veikia kitur. Aprašau savo modelį koks būtų idealus veikimas ir t.t.

Tada pradedu braižytis schemą tos užduoties, kurią reikia atlikti. Jei turiu klausimų, užrašau šiuos klausimus raštu - tai žymiai lengviau ieškoti atsakymų. Šitaip metodiškai skaidydamas didelį, neaiškų, dažnai net chaotišką darbą aš jį struktūrizuoju... Jis pradeda man aiškėti. Pamažu į mano sąmonę ateina suvokimas - aš jį pradedu suvokti. Gilindamasis toliau įgaunu vis gylesnį suvokimą ir darbas pasidaro vis aiškesnis ir lengvesnis.

Pasirodo, kad jis buvo sunkus todėl, kad aš mažai apie jį turėjau informacijos. Kai pradėjau gilintis jis pradėjo lengvėti. Kuo daugiau gilinausi tuo lengvesnis jis tapo.

Tokią metodiką taikau su beveik visomis sunkiomis užduotimis - sėdu ir užsivedu užrašus ir analizuoju tol, kol pasidaro aišku kaip reiškia išspręsti užduotį.

Kol dar neaišku

Užduotis atrodo sudėtinga ir sunki todėl, kad jos nesuprantame, neturime praktikos jos atlikime. Taigi, užduoties nesame įsisąmoninę. Jos dar nėra mūsų sąmonėje - ji dar neiaški, dar yra neišmanymas jos atžvilgiu.

Užduotis tampa aiški

Pradėjus ją analizuoti mes ją pradedame suprasti, todėl ji darosi vis aiškesnė ir lengvesnė. Taigi, užduotį įsisąmoniname. Ji tarsi atsiduria mūsų sąmonėje. Patenka į mūsų suvokimo ribas. Pasidaro aišku.

Patiko? Pasidalink su draugais!


Sekite naujienas

Facebook puslapyje →
Youtube kanale →