Kaip sukurti stabilumą?

Negaliu būti to pavyzdžiu, nes tik žengiu stabilumo link. Ilgą laiką man tai nebuvo svarbu, tačiau susidūręs su įvairiomis problemomis, kurias aprašysiu, vis labiau supratau, kad be stabilumo tobulėjimo progresas ir apskritai gyvenimas yra sudėtingas, rizikingas.

Kas yra stabilumas?

Visų pirma tai galimybė pasirinkti. Tai galima sieti su laisve. Tikra laisve. Tokia, kuri leidžia pasirinkti ir būti ramybėje. Tai reiškia, kad yra pakankamai nuopelnų arba pakankamai sutvarkytos visos problemos, kad žmogus galėtų ramiai daryti tai, ką norisi.

Dažnai tai reiškia finansines galimybes leisti sau laisvę. Įdomu tai, kad šiai laisvei pasiekti reikia daug "nelaisvės". Nelaisvės šiuo atveju - tai tvirto pasiryžimo suvaldyti savo įpročius, kad taptume laisvi. Ta nelaisvė atveda į naują suvokimą, pažinimą, patirtį. Tuomet žmogaus įpročiai tampa saugūs jam gauti laisvės, nes kitaip laisvė gali būti žalinga - finansai išleisti pertekliniams malonumams, prarastos vertybės, sugadinti santykiai. Kitaip sakant, gali būti prarasta viskas, kas yra išties brangu, o ne tik pinigine prasme.

Kam reikia stabilumo?

Rimti mokytojai pirmiausia įvertina mokinio disciplinuotumą. Jei jo nėra, jis prastas mokinys. Jei jo nėra, nėra ir mokinio.

Kaip mokinys gali imtis praktikos, intensyvaus darbo, jei jis nesuvaldęs savo instinktų, tingėjimo, proto ir pan? Disciplina tai asmeninio efektyvumo įvaldymas. O efektyvumas turi daug parametrų.

Kaip žmogus gali būti efektyvus, jei jis nepasitiki savimi? Nesugeba anksti atsikelti? Negali atlikti darbo iki galo? Negali laikytis duoto pažado? Pasiduoda pirmai pagundai ir t.t.? Toks žmogus ne tik neefektyvus, jis tiesiog nepatikimas. Apie stabilumą čia dar negali būti kalbos. Kol kas tenka mokytis kiekvieno dalyko atskirai blaškomam įvairių nestabilių vėjų.

Susitvarkęs su savo trikdančia prigimtimi, mąstymu, įpročiais, žmogus gali pradėti žengti stabilumo link. Tik tuomet jis gali pradėti galvoti apie savo verslą, šeimą, stabilią dvasinę praktiką.

Finansinis stabilumas

Natūralu, kad šiuos straipsnius skaito žmonės, kurie tikrai skaitė ir kitų saviugdos straipsnių ir knygų. Tame ir problema. Problema todėl, kad daug autorių bando gauti dėmesio ir padaryti bestselerį, kalbėdami kaip paprastai uždirbti pinigus. Jie gali įkalbėti ir įkalba ir tuos, kurie turi normalų suvokimą apie pinigus - nesistengia jų uždirbti greitai. Bet susigundo ir jie. To pasekoje prasideda karštligė, lengvų ir didelių pinigų.

Autoriai nori užsidirbti patys, parduoti knygas, tapti populiarūs, daug uždirbti. Taigi, jie pradeda kurti "haipą". T.y. emocinį patosą, netikrą motyvaciją, kažkokį užsiturbinimą.

Problema, kad tai neveda į stabilumą, tai veda į amerikietiškus kalnelius. Tai pinigai uždirbami, tai išleidžiami. Dažnai išleidžiama net daugiau nei uždirbama, nes vėl reikia kažkaip susikelti "haipą", "vaibą".

Kita tendencija - įtikinti, kad nieko nereikia uždirbti ir viską galima tiesiog gauti. Viskas turi ateiti savaime. Tai dar viena didžiulė klaidingai iškomunikuotą teorija. Žinau ne vieną jaunuolį virš 30 metų, gyvenantį su tėvais ir manantį, kad jis labai protingas. Negailinti patarimų net savo tėvams. Tai absurdo viršūnė. Tai visiška komforto zona ir degradacija.

Nuo ko pradėti žengti link finansinio stabilumo?

Finansinis stabilumas visų pirma reikalauja valios. Valios taupyti, valios išlaukti. Reikalauja stiprybės - nepirkti kažko vien tam, kad jaustis kietam ir pakelti emocijas.

Finansinis stabilumas kviečia ignoruoti emocijas ir vadovautis protu. Tai labai svarbu ir šis teiginys sutriuškina neteisingas teorijas.

Ignoruoti emocijas, tai reiškia išmokti rasti ramybę net kai emocijos yra neigiamos. Ramybę, tai reiškia būti nepriklausomam nuo pirkinių.

Pirkiniai gali būti, tačiau jie turi būti suplanuoti racionaliai. Visi žingsniai turi būti racionalūs ir logiški. Tai yra pagrindinis skirtumas tarp tų, kurie pinigų turi ir neturi - vieni vadovaujasi protu, kiti emocijomis.

Emocingas žmogus pinigų niekada neturės

Kodėl? Nes užėjus blogai emocijai jis taip nori ją pakelti, kad jam nebesvarbu kas bus po to. Kuo labiau žmogus nesusivaldo, tuo mažiau pinigų jis turi. Taigi, emocingi žmonės santaupų tiesiog neturi.

Pasidaro įdomu pagalvojus, kad daug motyvacinių knygų kaip tik, žmogui bando sukelti emocijas. Tačiau tiesa ta, kad emocingas žmogus pinigų niekada neturės. Ne tik pinigų, bet ir nieko, kam išlaikyti reikia šalto proto ir ramybės. Drįstu teigti, kad ir ilgalaikių santykių neturės. Tai ko tuomet moko tos knygos? Kur jos veda? Jos veda visiškai priešingai nei turėtų - ne į nusiraminimą, bet emocingumą, įteigimą, kad stengtis nereikia, valios nereikia, ištvermės nereikia ir t.t. Tai visiška nesąmonė.

Šaltas protas ir disciplina

Čia jau kita kalba. Čia viskas įmanoma, nes žmogus mąsto ir daro. Jis turi planą ir jo laikosi. Jo piniginės storis nepriklauso ar šią savaitę buvo mažai saulės, nes jis emocinių pirkinių nedaro.

Jis žino kiek uždirba ir kiek išleidžia. Jis žino link kur eina ir jo nedomina pagundos. Jei sudomina, jis randa jėgų atsispirti, nes jis aiškiai supranta, kad tai "Short-time pleasure, long-term pain.". Emocingas žmogus to nesupranta, nes tai yra jo gyvenimo moto. Jis dar kaip vaikas, nesupranta ir neturi jėgos atsispirti savo kūniškiems poreikiams.

Patiko? Pasidalink su draugais!


Sekite naujienas

Facebook puslapyje →
Youtube kanale →